chor

Powstanie samodzielnej parafii w Michałowie spowodowało zapoczątkowanie chóru. Nie był to chór o stałym gronie, zaliczali się do niego wierni przychodzący na nabożeństwo. Około roku 1925 pod dyrygenturą Jerzego Kirejewa chór zaczął odnosić wielkie sukcesy. Zajmował drugie miejsce zaraz za chórem katedralnym w Białymstoku. Z tamtych czasów zachowało się tylko zdjęcie członków chóru z proboszczem Bazylim Górnijczukiem. Chór istnieje do tej pory, nikomu nie trzeba tłumaczyć wartości jaką wnosi w nabożeństwo. Obecnie kierowany jest przez ks. diak. Aleksandra Aleksiejuka. Z jego inicjatywy powstał w 2003 roku chór dziecięco młodzieżowy. Skład chóru stanowi młodzież z miejscowych szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Głównym celem jest wychwalanie Boga podczas nabożeństw i uroczystości cerkiewnych. W okresie jesiennym chór śpiewa w czasie Liturgii Św. która sprawowana jest w każdą niedziele o godzinie ósmej rano. Próby chóru odbywają się w każdą sobotę w godz. 15:00 - 17:00 w sali parafialnej przy ul. Młynowej 10 (budynek plebanii). Wszystkich chętnych i utalentowanych muzycznie serdecznie zapraszamy.

Jesteś 10854 osobą odwiedzającą stronę